Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
:.. TECHNIKA ..:

Něco  k náramkům

My dvě pleteme náramky přibližně od třetí třídy.První náramky nebyli vůbec něco extra,byli buď moc utažné nebo naopak  moc povolené...Ale léta dřiny nás zdokonalili a teď už naše náramky vypadají asi podle našich představ.Nejčastější chyby začátečníků: zapomínají dělat dvojuzlíky,tzn. že udělají pouze půl uzlíku.Náramek se zdá býz normální,ale po chvbilce se každý divil,proč se mu náramek kroutí,když vše dělá správně.Plést náramky je docela snadné,pokud víte jak nato.Pro ty co jsou už experti( tedy ti co to už umí): Posílejte nám vaše vyfocené náramky,rádi je dáme do galerie.Pokud byste nechtěli zveřejnit jméno klidně ho tam nenapíšeme...

Materiál na náramky

BAVLNKY - jo bez bavlnek se určo neobejdete.. : ) my obě požíváme Moulinky-  Niťárna Česká Třebová.  Mají syté barvy a jsou levné a bývá jich velký výběr. TADY je vzorník,kde si můžete vybrat.Ještě používáme bavlnky balerina,ale spíš se setkáte s mouliné.můžete použít jakékoli jiné bavlnky,jen pozor,aby nebyly moc tenké nebo naopak moc silné.to nevypadá dobře.bavlnky koupíte v galanteriích nebo v obchůdkách tipu ,,textil,, a ,,švadlenka,, a nebo v různých galanteriích.Samozřejmě ale existuje calá řada dalších druhů,třeba puppets,ale ty nepoužíváme,páč nejsou kvalitní...teda moc kvalitní...

SPÍNACÍ ŠPENDLÍK - k připnutí zauzlovaných nití k podložce(většina lidí plete ,,na koleni,, ,někodo má ale i originálnější techniky.např. na válečku na paličkování) nebo můžete použít pouze jehlu či špendlík a připíchnout si to podobně jak se spínacím špendlíkem.Mě se líp pracuje s normálním špendlíkem,protože je menší a tenší,takže když udělám ve vzoru chybu snadněji se mě to se špendlíkem podaří rozplést .

NŮŽKY A PODLOŽKU- Myslim že ktěm nůžkám není potřeba se vyjadřovat,prostě je potřebujete k tomu,aby ste si nastříhali bavlnky :o) a jako podložku můžete použít cokoliv na čem se vám bude dobře pracovat.Takže například zmiňovaný váleček na paličkování nebo také pouze na ,,koleni,, ale také lze plést na menším polštářku a podobně.

VZORY- Teď se vám asi budou hodit naše vzory,které na našich stránkách taky najdete.Jsou roozděleny do různých kategorií a vy si vyberte podle vaší pokročilosti.JEDNODUCHÉ- jsou opravdu pro začátečníky.Jsou vysvětlené velmi podrobně a lehce se pletou.POKROČILEJŠÍ- Pokud zvládnete svůj první nárem což budou asi proužky, a nestydíte se sním vyjít ven( nestidtě se,ikdyž vypadá jakkoliv jenom ne jak náramek nevadí, je to jedno a časem se budete zdokonalovat) můžete přejít k této kategorii.Vzory jsou sice těžší,ale budou většinou taky popsané.U kategorie STŘEDNĚ TĚŽKÉ A SLOŽITÉ by jste měli umět plést pouze podle obrázku.Některé vzory možná budou popsané,ale určitě né všechny...

Značky bavlnek a něco k nim

  • Niťárna Česká Třebová . Mají syté barvy a jsou levné a bývá jich velký výběr. TADY je vzorník,kde si můžete vybrat.Jou také velice dostupné,u nás na kraji Brna stojí 3,50 Kč/ks, a jsou prodejné skoro ve všech galanteriích kam vstoupíte.Ve středu města už možná budou draší,ale myslim že stejnak jsou nejlevnější.Teď jsme dokonce nově objevili vícebaravné Moulinky.O vícebarevných bavlnkách jsme už věděli,ale byli pouze od značky Puppets a stáli 19 Kč,což pro nás bylo trochu moc...Tyhle vícebarevné Moulinky stojí 4 Kč a prodávají je na ulici Rašínova ( naproti restaurace Rodeo Drive).
  • Balerina. Má docela dost odstínů-okolo 200.Stojí také kolem 4 Kč,ale už se nedá tak lehko sehnat.Je kvalitní,asi jako Moulinky.Ale nám se vyplatí kupovat moulinky,jelikož u nás jsou nejlepší a nejlevnější.
  • Puppets. Tyhle bavlnky mají ještě víc odstínů-asi 270,ale moc by jsme je nedoporučovali,protože nejsou moc kvalitní.Jejich cena se bohybuje okolo asi 7 Kč,což je zbytečně víc než potřebujeme.Na vyšívání je možná kvalitní ale na pletení náramků je špatná,trhá se a třepí se.Viděli jsme taky od téhle značky krásné vícebarevné bavlnky.Byli zbarvené do spousty vzorů,ovšem jedna stála 19 Kč.Tohle je nepředstavitelné: Když jdeme nakupovat bavlnky,většinou koupíme aspoň 5 ks,tak zaplatíme skoro 100 Kč!!!
  • SQUIRREL Mouliné. O téhle značce jsme se dočetli na internetu.My s touhle značkou zkušenosti nemáme,takže pokud někdo z vás s ní plete tak nám prosím napište mejl.
  • Potom tu jsou značky DMC, Anchor multicolor,Ariadna Mulina. O těchto značkách taky nemůžeme nic napsat,protože jsme s nimi ještě nepletli.Takže nám prosím napište,pokud s nimi pletete.
Vázání uzlíků
aneb
Základní způsob pletení náramků

Další způsoby pletení náramků

  Číslice,ornamety,nápisy...

Takže návod budeme uvádět na náramku fishbone...Dole vidíte foto,aby jste se líp orientovali...

K pletení tohoto způsobu náramku si vystačíte pouze s normálním uzlíkem vazeným doleva a s normálním uzlíkem vázaným doprava.Protože popis náramku viz níže by se vám mohl taky hodit,je tu také.Pak samozdřejmě následuje návod,to bude asi to hlavní co vás zajímá... :o)

popis : tento náramek je pleten z černé a bílé bavlnky. černá je podkladová bavlnka, té potřebujeme 19 nití.A protože jí v náramku (přívěšku) moc nepoužíváme, bude nám stačit 2x větší délka  než bude výsledný náramek.Bílé ale  bude potřeba hodně, doporučujeme buď :

  • Nestříhat bavlnku a plést s celou délkou tak, jak si ji koupíte (tenhle způsob mě osobně moc nevyhovuje. Připadá mě obtížný plést s takovým velkým kusem bavlnky.)
  • Nebo si ustřihnete takovou délku bavlnky která vám bude vyhovovat a postupně budete navazovat (takhle pletu já.Možná to není zrovna extra způsob,ale každýmu vyhovuje něco jinýho...Na fotu nahoře sem navazovala 2x a myslím že to není zas tak vidět. Jak navazovat se dočtete níže)

Takže si sami vyberte...a můžete pokračovat k postupu pletení.

postup: Jak vidíme na obrázku, prvních 5 řad je bílou bavlnkou. Takže první řadu uděláme uplně klasicky, 19 normálních  uzlíků vpravo.Druhou řadu děláme zase zpět,tzn že upleteme 19 uzlíků vlevo.Snažíme se už od první řady plést kolmý sklon,takže doporučujeme například použít kolíček na prádlo nebo jinou pomůcku,která vám pomůže v udržování sklonu ze začátku,kdy je to obtížmější.Tento postup opakujeme po pátou řadu. 6. řada vznikla následujícím způsobem: uděláme 5  normálních uzlíků doleva.

bílou. potom vezmeme černou na levo od bílé a uděláme s ní uzlík vlevo na bílou. potom opět uděláme .........dodělám pozdějc :D

TOPlist
Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek